Charlotte de Lange

Van Charlotte de :Lange is weinig bekend. Het enige dat wij weten staat in Oegstgeest in Bange Dagen.

Pagina 58-59:
Met ingang van mei 1942 zijn de Joden verplicht in het openbaar een ster te dragen, ter grootte van een handpalm; ook kinderen, vanaf zes jaar. Een gele Jodenster met een zwarte rand; het woord ‘Jood’ staat erin, in letters die aan het Hebreeuws doen denken. (…)
Charlotte de Lange, oud 72 jaar, woont in het rusthuis ‘Rosarium’ (Louise de Colignylaan 8). Zij bespreekt de nieuwe maatregel met zuster Bontekoe, die het huis beheert. Mevrouw De Lange ontmoet daar regelmatig apotheker Johan Witte (Anna van Burenlaan), die vlak bij het ‘Rosarium’ woont; zij verkeert bij deze mensen in goed gezelschap. Johan Witte luistert veel naar de Engelse radio. Op heel dunne doorslagblaadjes, met vele carbonvellen daartussen, typt hij het nieuws uit. Hij verspreidt het onder betrouwbare mensen, en vraagt of zij voor verdere verspreiding willen zorgen. Het krantje heeft geen 58 naam; Witte heeft een één-mans verzetsgroepje. “Ik zal mijn ster met ere dragen”, zegt mevrouw De Lange. Het is wonderlijk te zien hoe trots de Joden aanvankelijk zijn op hun ster.

Pagina 82
Het ‘Rosarium’ van Zuster Bontekoe aan de Louise de Colignylaan zal het moeten stellen zónder de 73-jarige mevrouw Charlotte de Lange; zij werd op 17 mei 1943 overgeschreven naar het Centraal Bevolkingsregister, maar overleed reeds te Vught op 8 mei 1943.